Apsilankykite Liramta baldų el. parduotuvėje

www.liramtabaldai.lt

Baldų priežiūra

Liramta.lt > Baldų priežiūra

Po kelių sezonų verandoje, ant lauko baldų gali pasirodyti pirmieji senėjimo požymiai, tokie kaip rūdžių žymės, pelėsis, ar dėmės. Šie bendrieji lauko baldų priežiūros patarimai padės užtikrinti kėdžių, stalų, bei pagalvėlių gražią išvaizdą metams bėgant. Nors pinti lauko baldai yra gaminami iš įvairių medžiagų, jie įprastai būna chemiškai apdorojami gamintojų, siekiant užtikrinti jų atsparumą dėmėms bei drėgmei.

  1. 1. Perskaitykite priežiūros nurodymus.

Visų pirma, yra keletas pagrindinių baldų priežiūros taisyklių. Susipažinkite su gamintojo instrukcijomis. Naudojant netinkamus priežiūros gaminius galite sugadinti daiktus ir panaikinti jų garantiją.

  1. Pradėkite nuo švelnaus valymo.

Nubraukite paviršių švelniu šepečiu, ir nuplaukite vandeniu.

  1. Naudokite švelnų valiklį.

Sumaišykite ¼ puodelio švelnaus indų plovimo skysčio su 5 litrais šilto vandens. Kruopščiai nuplaukite baldo paviršių naudodami kempinę ar švelnų šepetėlį. Išplaukite, tada išdžiovinkite šluoste be pūkelių.

  1. Venkite šiurkščių procedūrų.

Neplaukite aukštu slėgiu, bei nenaudokite baliklių, pušų aliejaus, ar abrazyvių valiklių, nebent nurodyta kitaip. Išbandykite naujus valiklius nepastebimose baldo vietose.

  1. Skirkite dėmesį pelėsiui.

Nušveiskite, arba švelniai nugramdykite pelėsį, priklausomai nuo medžiagos. Dėvėkite pirštines, bei išmeskite panaudotus valymo reikmenis, kad išvengtumėte pelėsio plitimo.

  1. Apsaugokite baldus.

Uždenkite daiktus, kuomet jie nėra naudojami, arba laikykite juos viduje. Nuimkite kojelių dangtelius nuo kėdžių bei stalų, ir pastatykite juos vertikaliai, kad susikaupusi drėgmė balduose galėtų pasišalinti.

  1. Rūpinimasis pintais baldais.

Šis lankstus pynimas, naudojamas baldams gaminti, tradiciškai pagamintas iš rotango, nendrės atplaišų arba dengto popieriaus ir kartais yra sustiprintas metalu. Paviršiaus apsaugai dažnai naudojami skaidrūs lakai, dažai, arba jų derinys. Saulės spinduliai yra pagrindinis vytelių priešas. Visuomet uždenkite pintus baldus, jeigu juos planuojate palikti lauke ilgesniam nei 2-3 savaičių laikotarpiui.

Giluminis valymas. Norėdami pašalinti nešvarumus ir šiukšles, išsiurbkite su šepetėlio antgaliu, arba naudokite sausą teptuką. Valymui naudokite švelnų muilo tirpalą. Šveiskite, ir tada nuplaukite. Venkite per daug vandens, kuris gali susilpninti pluoštus. Nusausinkite kaip aprašyta.

Priežiūra. Įprastas valymas yra rekomenduojamas pintiems baldams, kadangi jie iš esmės negali ištverti šiurkščių arba abrazyvių procedūrų. Tai taip pat apsaugo ir nuo pelėsio. Naudokite smulkų švitrinį popierių atsilupusiam dažų sluoksniui pašalinti, bei uždažykite pažeistas vietas, jeigu reikia.

  1. Rūpinimasis mediniais baldais.

Dauguma medžio rūšių, naudojamų lauko baldų gamyboje, yra natūraliai apsaugoti nuo senėjimo, bei nuo kitų kenksmingų poveikio tipų. Nors įvairios apsauginės priemonės padeda apsaugoti nuo senėjimo poveikio, tačiau jos nėra būtinos. Neapdorotas iki galo, medis įgauna sidabriškai pilką atspalvį, ir nereikalauja daug priežiūros.

Giluminis valymas. Norint pašalinti dėmes bei pelėsį, sumaišykite kibirėlį karšto vandens kartu su baliklio milteliais, priklausomai nuo instrukcijos. Nušveiskite reikiamą baldo vietą su minkštu šepečiu, bei nuplaukite. Siekiant pašalinti rūdžių, arba paukščių išmatų dėmes, ar norint sugrąžinti buvusią spalvą, nušveiskite vietą švelniu švitriniu popieriumi, bei nuplaukite. Jeigu vieta yra per didelė, jog ją būtų galima nušveisti, sumaišykite karštą vandenį kartu su taip vadinamu medžio balikliu (oksalo rūgštis), priklausomai nuo reikalavimų. Naudokite minkštą šepetį. Nenaudokite chloro baliklio, kadangi jis gali pažeisti medieną.

Priežiūra. Norint apsaugoti medį nuo tiesioginių saulės spindulių, purvo, drėgmės, arba siekiant išlaikyti spalvą, uždenkite baldus. Pirmiausiai, nuvalykite paviršius, ir nušveiskite to reikalaujančias dalis. Padažykite kur reikia. Panaudokite vandeniui atsparias apsaugines priemones, kurios taip pat apsaugo ir nuo pelėsio. Perskaitykite gamintojo reikalavimus norėdami sužinoti, kaip dažnai reikėtų atlikti šią procedūrą. Paprastai tai reikia atlikti kas 1-3 metus.

  1. Rūpinamasis metaliniais baldais.

Aliuminis, geležis, plienas, ir kiti metalai gali būti suformuoti naudojant kūjį, išlieti iš tam tikrų formų, arba suformuoti į apvalius vamzdelius. Kadangi daugelis iš šių metalų, išskyrus aliuminį, yra linkę rūdyti, metaliniai baldai yra įprastai apdirbti panaudojant skaidrų laką, dažus, arba ilgalaikį miltelinį dažymą.

Giluminis valymas. Panaudokite švelnų muilo tirpalą, ir šveiskite, nuskalaukite, bei išdžiovinkite kaip nurodyta. Siekiant pašalinti rūdžių pėdsakus, nušveiskite reikiamą vietą smulkiu švitriniu popieriumi. Švariai nuvalykite, bei padažykite keletu sluoksnių, jeigu yra būtina. Leiskite dažų sluoksniui pirmiausiai išdžiūti, prieš tęsiant darbus. Drėgmė gali pakenkti dažams, tad geriausia darbus atlikti sausoje aplinkoje.

Priežiūra. Po valymo, padažykite reikiamas vietas, arba padenkite paviršių vašku, naudodami švelnų skudurėlį, jeigu to reikalauja gamintojas. Panaudokite silikono purškiklį, bei sutepkite juo judančias baldo dalis. Reguliariai patikrinkite baldus dėl rūdžių, ar atsilupusių dažų, ypatingai sunkiai matomose vietose. Net ir nerūdyjantis plienas gali pradėti rūdyti druskingoje aplinkoje.

  1. Rūpinimasis audiniu.

Audiniai skirti naudojimui lauko sąlygomis yra atsparųs saulės daromai žalai, dėmėms, drėgmei, bei pelėsiui.

Giluminis valymas. Užvalkalai kartais gali būti plaunami skalbimo mašinoje, šaltame vandenyje, naudojant švelnų, be baliklio, skalbimo skystį, bei paliekant juos išdžiūti. Skalbiant rankomis, pamerkite audinį į šiltą vandenį , kuriame yra ištirpęs švelnus plovimo skystis, bei švelniai skalaukite. Išgręžkite audinį bei palikite jį džiūti. Norėdami pašalinti pelėsį iš audinio, sumaišykite kibirėlį šilto vandens kartu su keletu šauktelių baliklio, sudrėkinkite paveiktą vietą, pašveiskite švelniu šepečiu, išskalaukite, bei palikite džiūti.

Priežiūra. Reguliariai nuvalykite purvą, šiukšles, bei išskalaukite, jeigu reikia. Išpylus ką nors ant audinio, nedelsiant jį išvalykite su drėgnu skudurėliu švelniu plovimo skysčiu, kadangi tam tikri skysčiai, pavyzdžiui kremas nuo saulės, gali išblukinti spalvą. Kai kurie audiniai turi drėgmei atsparų sluoksnį, kuris praranda savo savybes laikui bėgant. Jį atkurti galima išvalius ir nusausinus audinį, bei jį vėl impregnavus. Leiskite medžiagai nudžiūti tarp dengimo sluoksniais. Pakartokite tai kartą per metus, arba kai tik vanduo pradeda įsigerti į medžiagą.

  1. Rūpinimasis plastikiniais baldais.

Visoms oro sąlygoms pritaikyti baldai paprastai yra gaminami iš plastiko. Plastikas yra gaminamas su cheminiais elementais, kurie apsaugo baldą nuo tiesioginių saulės spindulių, pelėsio, ar grybelio. Jis gali savo išvaizda priminti medieną, pintas medžiagas, ar austus audinius.

Giluminis valymas. Naudokite švelnų skystą valiklį, bei šveiskite, nuplaukite, ir išdžiovinkite baldus, kaip tai yra nurodyta. Gilioms dėmėms ar grybeliui, naudokite mišinį, kuris sudarytas iš 10 dalių vandens ir 1 dalies choro baliklio, jeigu baldo naudojimo instrukcija yra nurodyta jog baliklis yra tinkama valymo priemonė.

Priežiūra. Kremas nuo saulės gali pakenkti kai kurių plastiko rūšių spalvai, todėl nuvalykite baldą drėgna servetėle ir švelniu valymo skysčiu iš karto kai tik ant baldo pateko kremo.